Proponowane linki

W najbliższą sobotę zapraszamy na Spotkanie Wigilijne na Zamku podczas którego o godz. 17.00 wystąpi nasza parafialna Schola "Mocni w Uchu". Podczas spotkania prowadzony będzie również kiermasz ozdób świątecznych. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci i młodzieży do Włoch.

wigiliazamek

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                           10 grudnia 2017

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Od początku Adwentu w poniedziałki, środy i piątki dzieci oraz młodzież po Mszy św. Roratniej spotyka się w podziemiach kościoła by nieco się ogrzać przy kubku gorącego kakao oraz posilić kanapką. Zapraszamy w najbliższą środę oraz piątek! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację śniadanek roratnich!

25271111 1524321340991793 129405857 o

roraty17

Zapraszamy od poniedziałku do soboty na Msze św. Roratnie w naszym kościele. Dzieci oraz młodzież zapraszamy w poniedziałki, środy oraz piątki na śniadania po Mszy św. do dolnego kościoła.

Czym są Roraty ?

Msza roratnia to pierwsza Msza Święta o wschodzie Słońca odprawiana w okresie Adwentu w dzień powszedni. Jej nazwa wzięła się od pierwszych słów pieśni śpiewanej na wejście, czyli introitu: Rorate caeli desuper – „Spuśćcie rosę niebiosa”.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                  3 grudnia 2017

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiamy Msze św. Roratnie o godz.6.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

W ostatni weekend (1-3 grudnia) Wspólnota Odnowy w Duchu Świętej z naszej parafii wraz z ks. Adamem Brzezińskim uczestniczyła w Rekolekcjach prowadzonych przez o Jose Maniparambila w Domu Rekolekcyjnym "Studnia" w Płocku. Życzymy błogosławionych owoców tego czasu!

1a

Wczoraj (28.11) nasza wspólnota parafialna uczestniczyła w Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Gościliśmy o. Jose Maniparambila z Indii. Jest on cenionym biblistą oraz kapłanem obdarzonym licznymi charyzmatami. W trakcie Mszy wygłosił do nas kazanie oraz poprowadził uwielbienie, adorację oraz modlitwa o uzdrowienie. Wkrótce udostępnimy jego kazanie.

mani 171