PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    15 lipca 2018

1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz zapraszamy jutro po Mszy Świętej o godz. 18.00.

2. 25 lipca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławimy w przyszłą niedzielę  na parkingu  po każdej Mszy św. pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. 6. sierpnia wyrusza 37 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną  Górę. Chętnych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Prosimy parafian – jak w latach ubiegłych – o przyniesienie pod kościół posiłków  lub przyjęcie pielgrzymów w małych grupach u siebie w domu.  Również zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową – zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy zapisie otrzymuje się specjalną książeczkę  z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień, które rozważają i przeżywają pielgrzymi podczas marszu. Zapraszamy.