KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

OGLOSZNIA-1.jpg

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                  5 maja 2019

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. W środę na Mszy św. o godz.18.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich strażaków i ich bliskich.

3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy św. o godz18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

4. Dzisiaj przed niedzielą Dobrego Pasterza, modlimy się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków naszego Seminarium z księdzem Rektorem Markiem Jaroszem którzy dzielą się z nami świadectwem wiary, powołania i modlitwą. Ofiary dzisiejsze przeznaczone są na Płockie Seminarium. Bóg zapłać.

5. Jutro i we wtorek odbędzie się VI Gostyniński Maraton Biblijny. Uczestnictwo polega na przeczytaniu wcześniej ustalonego małego fragmentu Biblii. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Można sobie wybrać dowolny czas i dzień. Czytać będziemy w kościele w kaplicy Jezusa Miłosiernego od godz. 7.30 do 18.00. Zapisy po każdej Mszy św. pod chórem.

6. W dniach 16 - 20 września organizowana jest pielgrzymka lotnicza do sanktuarium Maryjnego w Lourdes. Uczestnikami są osoby starsze, chore, niepełnosprawne i inne, które pragną wyjechać. Informacje u księdza proboszcza lub na Warsztatach Terapii Zajęciowej na ul. Ozdowskiego. Cena wynosi 2390 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy.

7. Bóg zapłać za ofiary.