KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

OGLOSZNIA-1.jpg

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Serdecznie witamy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny. Posługują one w trzech krajach - w Zambii, Kenii i Tanzanii. Wspólnie się modlimy i wspieramy zbiórkę do puszek przeznaczoną na budowę studni dla tamtejszej ludności w Kenii. Z taką inicjatywą wyszedł Ruch Rodzin Nazaretańskich przy okazji 40 rocznicy konsekracji naszego kościoła we wrześniu minionego roku. Ufamy iż nasza parafia zdoła ufundować studnię Kenii w parafii gdzie posługują siostry obecne dzisiaj wśród nas. Bóg zapłać za wspólną modlitwę o nowe powołania i modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwo fatimskie odprawiamy jutro 13 dnia maja po Mszy św. godz. 18.00. O godz. 17.20 zapraszamy na różaniec fatimski.

4. W dniu 14 maja we wtorek o godz. 17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego odbędzie się spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz osób chętnych do wspólnej modlitwy. Zapraszamy.

5. Za tydzień przypada uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej o pomoc w sprzątaniu kościoła na tę Uroczystość w najbliższy piątek na godzinę 19.00. Prosimy również o zabranie swoich narzędzi do sprzątania.

6. W czwartek po Mszy świętej o godz.18.00 spotkanie  z animatorami przygotowującymi młodzież do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek o godz.16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. Bóg zapłać za ofiary.