OGLOSZNIA-1.jpg

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                           14 lipca 2019

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. 25 lipca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławimy w przyszłą niedzielę  na parkingu  po każdej Mszy św. pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. 6. sierpnia wyrusza 38 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną  Górę. Chętnych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Prosimy parafian – jak w latach ubiegłych – o przyniesienie pod kościół posiłków  lub przyjęcie pielgrzymów w małych grupach u siebie w domu.  Również zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową – zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy zapisie otrzymuje się specjalną książeczkę  z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień, które rozważają i przeżywają pielgrzymi podczas marszu. Zapraszamy.