KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

OGLOSZNIA-1.jpg

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                          21 lipca 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku - w dzień powszedni nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 a w niedziele o godz.16.00.

3. 6. sierpnia wyrusza 38 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną  Górę. Chętnych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Spotkanie pielgrzymów 4 sierpnia w naszym kościele po Mszy św. o godz.18.00. Prosimy parafian – jak w latach ubiegłych – o przyniesienie pod kościół posiłków  lub przyjęcie pielgrzymów w małych grupach u siebie w domu.  Również zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową – zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy zapisie otrzymuje się specjalną książeczkę  z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień, które rozważają i przeżywają pielgrzymi podczas marszu. Zapraszamy.

4. W środę 15 sierpnia wyruszy VIII Pielgrzymka do Suserza. Wyjście odbędzie się z parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej o godz. 6.00. We wtorek 30 lipca o godz.17.30 w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe. Zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się Odpust ku czci św. Jakuba. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Suma odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00. Zapraszamy. Odwiedźmy nie tylko groby ale przede wszystkim weźmy udział we Mszy św.

6. 25 lipca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławimy dzisiaj  na parkingu  po każdej Mszy św. pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Można też złożyć ofiarę na działalność naszego koła miłosierdzia.

7. 15 sierpnia diecezja płocka złoży szczególny hołd Maryi w Smardzewie. W uroczystość Wniebowzięcia NMP uroczystej koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej koroną papieską dokona abp Józef Michalik, emerytowany metropolita przemyski i wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystość rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 11, zaś w południe zostanie odprawiona Msza św. na placu przed sanktuarium. Organizujemy wyjazd autokarem - o godz. 8.30 z parkingu parafialnego. Koszt - 25 zł. Zapisy w kiosku RUCH w Rynku i u p .Krystyny Milczarek. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać za ofiary.