KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

OGLOSZNIA-1.jpg

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           4 sierpnia 2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2.Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku.

3. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.30 i 18.00.

4. We wtorek 6. sierpnia wyrusza 38 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną  Górę. Chętnych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze serdecznie zapraszamy. Prosimy parafian – jak w latach ubiegłych – o przyniesienie pod kościół posiłków  lub przyjęcie pielgrzymów w małych grupach u siebie w domu.  Pielgrzymi będą od ok. godz.14.00 do 16.00. Również zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową – zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy zapisie otrzymuje się specjalną książeczkę  z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień, które rozważają i przeżywają pielgrzymi podczas marszu. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Dlatego codziennie o godz.20.30 do 14 sierpnia zapraszamy na Apel jasnogórski. Poprzedzi go o 20.20 nowenna do św. Maksymiliana Kolbe patrona trzeźwości i rodzin. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów.

5. Uległ zmianie termin, niezależnie od nas, naszych parafialnych dożynek. Odbędą się one 8 września.

6. Bóg zapłać za ofiary.