KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

 

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  12 lipca 2020

 

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy.

3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Po Mszy św. o 18.00 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza dla chętnych osób.

4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w dniu 22 lipca organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Koszt: 25 zł. Wyjazd nastąpi o godz. 6.00 z parkingu parafialnego. Zapisy w kiosku z zapiekankami w Rynku i u p. Krystyny Milczarek. Zapraszamy.

5. 25 lipca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławimy w przyszłą niedzielę  na parkingu  po każdej Mszy św. pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. 

6. W poniedziałek 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele procesja Fatimska. Poprzedzi ją różaniec fatimski od godz.17.30. Zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dla części dzieci. Bardzo prosimy o nie zajmowanie miejsc wyznaczonych dla dzieci, rodziców i chrzestnych.

8. Bóg zapłać za ofiary.