KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             11 października 2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian.

 

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

 

4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

 

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16.00 i 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej Parafii zaprasza w dniu 17 października (sobota) o g. 19:30 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

7. We wtorek 13 października po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele  procesja Fatimska. Poprzedzi ją różaniec fatimski od godz.17.15. Zapraszamy.

8. Można już zamawiać wypominki za zmarłych na nowy rok wypominkowy od 1 listopada.

 

9. Bóg zapłać za ofiary.