aorszak baner1

6 stycznia 2018 r. ulicami naszego miasta po raz czwarty przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 sprawowaną w naszym kościele, po której wszyscy przy śpiewie kolęd wyruszymy do kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy naszych gostynińskich parafian i gości z innych miejscowości do włączenia się w ten korowód np.  żeby dzieci, młodzież, do swoich ubrań podobnie jak podczas jasełek, dołożyli jakieś elementy nawiązujące do pastuszków, królów, aniołów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską gwiazdą.

Słowa zachęty kieruje do nas również Bp Płocki;

Kochani Bracia i Siostry!

W sobotę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach i miejscowościach naszej diecezji odbędą się piękne Orszaki Trzech Króli. Zachęcam Was serdecznie do włączenia się w te inicjatywy. Tego dnia, podczas uroczystych Mszy świętych, otworzymy Rok św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji płockiej, w 450. rocznicę jego śmierci. Nasze rodzinne świętowanie wpisze się także w obchody stulecia Niepodległości Polski.

Drodzy Bracia i Siostry! Przyjdźcie z całymi rodzinami na te piękne jasełka po ulicach Waszych miast i wsi! Niech nasze barwne, radosne, korowody, ze śpiewem pięknych polskich kolęd i uśmiechem na ustach będą znakiem wdzięczności dla Boga, który – jak głosi tegoroczne hasło – „jest dla wszystkich”.

Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Wasz Biskup Piotr