CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        8 lipca 2018

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.

3. Zaproszenie Bpa Płockiego na Pielgrzymkę Jasnogórską:
Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Za kilka tygodni, po raz trzydziesty siódmy wyruszy z Płocka na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej.
Ten rok obchodzimy jako Rok św. Stanisława Kostki, w związku z okrągłą 450. rocznicą jego śmierci. Wśród wielu ciekawych i godnych naśladowania cech Świętego z Rostkowa, warto zwrócić uwagę na to, że jego życiu ważną rolę odegrało piesze pielgrzymowanie. Aby osiągnąć swoje życiowe cele i marzenia, wyruszał w drogę. Uczy nas Stanisław, że do osiągnięcia pragnień potrzeba nieraz dużego wysiłku, także fizycznego, trzeba pokonania własnych słabości.
Ta wspomniana cecha św. Stanisława niech stanie się zachętą do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Niech towarzyszy nam myśl, że do wielkich rzeczy w życiu dochodzi się przez wysiłek, trud, czasem ból. Cieszy mnie, jako Biskupa Płockiego fakt, że co roku są chętni do podejmowania dzieła pieszej wędrówki. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji. Mam nadzieję, że przykład Pielgrzyma - świętego Stanisława, zachęci kolejnych ludzi, zwłaszcza młodych, do wędrówki na Jasną Górę.
Pielgrzymowanie do naszego narodowego Sanktuarium to podróż do Maryi, naszej Matki. Będą nam w niej towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki, wielkiego czciciela Matki Bożej. Do Niej można zanieść to wszystko, co jest w naszych sercach - troski i radości - Jej zawierzyć, Jej pozostawić.
Pielgrzymka uczy zaufania, miłości do Matki Bożej. Nie lękajmy się podjąć tego duchowego i fizycznego wysiłku.
Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierającym ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
Wasz Biskup Piotr
4. W piątek 13 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele  procesja Fatimska. Poprzedzi ją różaniec fatimski od godz.17.20. Zapraszamy.