KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    9 września 2018

og 17
1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Po Mszy św. o godz.18.00
Spełniając prośbę Ojca Świętego bp płocki wyznaczył ten dzień w diecezji płockiej jako dzień postu i pokuty za „cierpienie nieletnich z powodu  wykorzystywania seksualnego, władzy i sumienia”(por. List Franciszka do Ludu Bożego) przez osoby duchowne i świeckie. Chcemy w tym dniu modlić się także za tych, którzy porzucili stan kapłański lub zakonny.

3. W czwartek 13 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele  procesja Fatimska. Poprzedzi ją różaniec fatimski od godz.17.20. Zapraszamy.

4. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 zapraszamy rodziców id dzieci przed I Komunią św.

5. W piątek na Mszę św. o godz. 18. 00 zapraszamy młodzież i dzieci przed uroczystością ku czci św. Stanisława Kostki ich patrona. Szczególnie zapraszamy pierwszoklasistów z plecakami. Wtedy odbędzie się ich błogosławieństwo.    

6. W poniedziałek 10 września  ok. godz. 17.30. zapraszamy na powitanie pielgrzymów Skępskich.  

7. Już dzisiaj zapraszamy na 17 września o godz. 18.00 na obchody 40 - lecia konsekracji naszego kościoła, która odbyła się 17 września 1978 r. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Płocki Piotr Libera.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru naszej gazetki parafialnej.

9. 16 września 2018 r., w godzinach 07:00 – 19:00 przy naszym kościele odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku w Parafii pw. Świętego Marcina w Gostyninie”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa. Istnieją dwie metody pozyskania komórek macierzystych:
- Pierwsza z nich to pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej . Metoda ta
stosowana jest w 80% przypadków. Zazwyczaj wiąże się ona z jednodniową wizytą
w klinice pobrania.
- Drugą metodą jest pobranie szpiku z talerza kości biodrowej. Metoda ta wiąże się z 2-
3 dniowym pobytem w szpitalu ze względu na konieczność znieczulenia ogólnego.
Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą
szpiku oraz ewentualnej rejestracji.

10. Bóg zapłać za ofiary.