KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    28 października 2018

og 17

1. W czwartek 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Pamiętajmy, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. W tę uroczystość będziemy sprawować Eucharystię o godz. 7.00, 8.30,10.00, 11.30 różaniec za zmarłych na cmentarzu i o12.00 Msza św. oraz w kościele o godz. 18.00.

2. W piątek  2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Będzie następujący porządek Mszy Świętych: 6.30, 8.30, o 10.00 i 16.00 na cmentarzu oraz w kościele o 18.00.

3. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

4. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

5. W sobotę 3 listopada o godz. 14.00 na cmentarzu św. Jakuba przy pomniku Żołnierzy - odmówimy różaniec za wszystkich zmarłych Pielgrzymów Skępskich.

6. W najbliższą sobotę z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą dla chorych, starszych i niepełnosprawnych na godz. 10.00 do Kaplicy Całunu Turyńskiego.

7.  W dzień naszego odpustu parafialnego 11 listopada o godz. 8.30 będzie odprawiona Msza św. jako dziękczynienie z prośbą o dalsze błogosławieństwo w intencji małżonków -  Jubilatów obchodzących w tym roku kalendarzowym 25, 50, 60 lub inną rocznicę zawarcia małżeństwa oraz w intencji ich bliskich. Zapraszamy na wspólną modlitwę do kościoła  a potem na spotkanie przy torcie jubileuszowym i muzyce w dolnym kościele. Bardzo prosimy Jubilatów z rodzinami o udział w niej. Warto Panu Bogu podziękować za ten czas i wszelkie łaski otrzymane oraz prosić o dalsze dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii. Chcemy bowiem poczynić odpowiednie przygotowania.
Również tego samego dnia Msza św. o godz.11.30 – zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Zaś na godz.18.00 zapraszamy te osoby, których bliscy przebywają poza granicami naszej Ojczyzny. Jest to zawsze dla wszystkich bardzo trudny czas rozłąki niosący tęsknotę, samotność, kryzys tożsamości i wiary, zmęczenie i wyobcowanie. Chcemy prosić patrona naszej Parafii św. Marcina o wstawiennictwo w intencji wszystkich emigrantów Gostynińskich. Pod chórem  na stoliku są kartki na których prosimy o wymienienie nazwy miejscowości czy kraju w których te osoby przebywają. Podczas Mszy św. w odpowiednim momencie je wymienimy.

8.W sobotę 3 listopada na godz. 18:00 zapraszamy na "Zaduszki Gostynińskie". Będziemy modlić się za zmarłych od ostatniej uroczystości Wszystkich Świętych. We wspólnej modlitwie za zmarłych polecimy miłosiernemu Bogu, którzy odeszli do wieczności od 1 listopada 2017 r. do 31 października tego roku.
Przed Zaduszkami Gostynińskimi Koło Miłosierdzia będzie rozprowadzać lampki które zapalamy podczas Zaduszek na początku Mszy św. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na nasze Koło Miłosierdzia.

9. W piątek o godz. 17.45 rozpocznie się nowenna do św. Marcina - patrona naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

10. W niedzielę po Mszy św. o godz.11.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przed II Komunią św. Zapraszamy.

11. Twa rok św. Stanisława Kostki. Z tej racji 16  i 17 listopada będzie obecny w naszym kościele  obraz i relikwie naszego świętego mazowieckiego ziomka. Powitamy je o godz.18.00 a pożegnamy w sobotę o 17.00. Już  dzisiaj wszystkich zapraszamy. szczególy podamy w przyszłą niedzielę.

12. Bóg zapłać za ofiary.