KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

OGLOSZNIA-1.jpg

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   31 marca 2019 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 6.30 i 18.00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 7.00.

3.Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 9.00, 16.00 i 17.15. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.40.

4.Dziękujemy 10 osobom za pomoc w umyciu drzwi i okien w kościele.

5. Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową 2019 r.

Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej,

   przed kilku dniami papież Franciszek podpisał adhortację „Christus vivit” – owoc pracy październikowego synodu biskupów poświęconego młodzieży. Poprzedził go płocki synod młodych, zakończony „Przesłaniem”, w którym o Kościele wypowiedzieli się młodzi Mazowsza. Te dwa spotkania i dwa teksty nie mogą pozostać tylko wydarzeniami medialnymi i papierowymi dokumentami – mają pomóc w odnowie duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji. Przynagla do tego również przeżywana w tym roku w Kościele 20. rocznica beatyfikacji płockich Biskupów Męczenników, Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego. Te trzy okazje, to wezwanie do szczególnej modlitwy za Kościół płocki, jego Pasterzy, duchowieństwo oraz o powołania do kapłaństwa. Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w tę modlitwę.

My biskupi, księża potrzebujemy waszego wsparcia i modlitewnego towarzyszenia. Potrzebują go szczególnie wasi rówieśnicy, którzy studiują w naszym seminarium lub dopiero zamierzają do niego wstąpić. Pamiętajcie, proszę, że świętość waszych duszpasterzy zależy także od waszej modlitwy.

   Wyraźmy zatem Ojcu świętemu wdzięczność za troskę i stałe zainteresowanie o ludzi młodych w Kościele XXI wieku. Módlmy się o realizację pomysłów i postulatów II płockiego synodu młodych Diecezji Płockiej oraz synodu biskupów w naszych parafiach, wspólnotach i duszpasterstwach. Dobrą okazją do tego będzie Niedziela Palmowa Młodych, którą będziemy świętować 14 kwietnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Zachęcam Was do uczestnictwa w tym radosnym spotkaniu młodych. Zachętę tę kieruję zwłaszcza do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne.

Do udziału w Niedzieli Palmowej Młodych, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Po Mszy św. przejdziemy do Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, by razem z zespołem „niema Go tu” przeżywać początek Wielkiego Tygodnia i przygotować się do Triduum Paschalnego.

Z serdecznymi pozdrowieniami i modlitwą.

Wasz Biskup Piotr

6. Zachęcamy do nabywania baranków na stół wielkanocny. Cena 5 zł.

7. W niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Mariusz Mąka, rektor Seminarium duchownego w Medellin w Kolumbii. Zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu na te cztery dni rekolekcyjne by dobrze duchowo przygotować się do świąt wielkanocnych. Do spowiedzi zachęcamy w dni powszednie. W niedzielę naprawdę nie ma możliwości by wszyscy chętni mogli owocnie i godnie skorzystać z sakramentu pokuty.

8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa składane do puszek przy wyjściu z kościoła.