OGLOSZNIA-1.jpg

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                  7 kwietnia 2019

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. W dniu 12 maja Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 25 zł. Zapisy w kiosku przy Ratuszu. Zapraszamy.

3. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.; zaś procesja z palmami wokół kościoła na Mszy św. o godz.11.30. Szczególnie na nią zapraszamy dzieci i młodzież.

4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa składane do puszek  przy wyjściu z kościoła.

5. W piątek czeka nas droga ulicami miasta. Najpierw o godz.18.00 zostanie odprawiona Msza św. w naszym kościele. Po jej zakończeniu przejdziemy z krzyżem tradycyjną trasą do kościoła przy ulicy Polnej. Serdecznie zapraszamy do tej niezwykłej wspólnej modlitwy. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz  strażaków. W kościele Droga Krzyżowa tylko o godz. 9.00. Adoracja do godz. 12.00.

6. Dzisiaj po Mszach św. do godz.14.00 odbywa się pod chórem kiermasz prac Warsztatów Terapii Zajęciowej.  Zapraszamy.

Rekolekcje Wielkopostne

7.04 – 10.04  2019 r.

Niedziela 7 kwietnia 2019 r.

Godz.   7.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Godz.   8.30 Msza św. nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Godz. 10.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Godz. 11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

Godz. 13.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Godz. 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

Godz. 17.40 Gorzkie Żale

Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

Poniedziałek 8 kwietnia 2019 r.

Godz.   8.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla młodzieży szkół średnich

Godz. 9.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Godz. 11.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci - klasy V-VIII i Gimnazjum

Godz. 19.15 Nabożeństwo wieczorne dla dorosłych i młodzieży  pracującej

Wtorek 9 kwietnia 2019r.

Godz.   8.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla młodzieży szkół średnich

Godz. 9.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Godz. 11.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci - klasy V - VIII i Gimnazjum

Godz. 19.15 Nabożeństwo wieczorne  dla dorosłych i młodzieży  pracującej

Środa 10 kwietnia 2019 r.

Godz.   8.00 Msza św. z nauką rekolekcyjna dla młodzieży

Godz. 9.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla starszych i chorych

Godz. 11.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci - klasy I-IV

Godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Mąka, Rektor Seminarium Duchownego -  Medellin -  Kolumbia

Spowiedź rekolekcyjna

W poniedziałek, wtorek, środę na 15 minut przed rozpoczęciem każdego Nabożeństwa.

Wyjazdy do chorych w sobotę od godz. 9.00.