KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

OGLOSZNIA-1.jpg

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         15 września 2019 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

 

2.  W poniedziałek, we wtorek i w środę  na Mszę św. o godz. 18. 00 zapraszamy młodzież i dzieci ku czci św. Stanisława Kostki - ich patrona. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00. zapraszamy pierwszoklasistów z plecakami. Wtedy odbędzie się ich błogosławieństwo.   

 

3. Witamy dzisiaj ks. Marcina Markiewicza, kapelana w szpitalach na Zalesiu i w Gorzewie, który będzie mieszkał w naszej plebanii. Będzie wśród nas pełnił posługę duszpasterską w miarę swoich możliwości czasowych. Życzymy dużo sił, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Szczęść Boże.

 

4. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci i rodziców przed II Komunią św.

 

5. Ukazał się Kalendarz Rolnika na rok 2020 w formie książkowej. Cena 27 zł.

 

6. Bóg zapłać za ofiary.