KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

 

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                1 marca 2020

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 9.00, 16.00 i 17.15 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.40 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze św. o 6.30, 8.30 i 18.00. W sobotę w dzień Matki Bożej nabożeństwo wynagradzające o 7.00.

5. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św.

6. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy odpowiedzialnych za grupy parafialne na wspólne spotkanie.

7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych do kaplicy Całunu Turyńskiego w sobotę 7 marca o godz. 10.00.

8. Bóg zapłać za ofiary.