KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                       22 marca 2020 r.

 

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 

2. Droga krzyżowa w piątek o godz. 9.00, 16.00 i 17.15. Gorzkie żale w niedzielę o 17.40. Wszystkich nas obowiązuje dbanie o zdrowie. Może być na nabożeństwach i Mszach św. tylko 50 osób.

 

3. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu lub w innym osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Możemy je składać wręczając je indywidualnie księdzu po Mszach św.

 

5. Jak wiemy z powodu zaistniałej  epidemii decyzją władz kościelnych -  nie będzie za tydzień rekolekcji wielkopostnych. Intencje Mszy św. przyjęte na godz. 8.00 i 16.00 zostaną odprawione o innej porze. Prosimy zainteresowane osoby o kontakt.