KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                              25 marca 2020

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci.  Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii śledząc ją w mediach w tym dramatycznym czasie pandemii.

2.Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo.  Adoracja potrwa do godz. 20.00. 

3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. W naszym kościele parafialnym liturgię rozpoczniemy o godz.18.00.

Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

4. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 20.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia.

Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów na świąteczny stół. Adoracja od godz. 9.00 do 18.00. W kościele może być tylko 5 osób. Prosimy tak się wymieniać by i inni mogli się pomodlić.

 

Bardzo prosimy i przypominamy - na każdej  Mszy św. może być tylko 5 osób - pierwszeństwo mają osoby zamawiające Msze św. -  oraz o nie wychodzenie z domu bez potrzeby. Warunki znamy z mediów. Uszanujmy zdrowie i życie innych. 

5. Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

6. Transmisje na żywo z naszego kościoła przez portal ,,Gostynin 24''

- Wielki Czwartek, Wielki Piątek o godz.18.00. Wielka Sobota o godz. 20.00. 

- Rezurekcja o godz. 6.00 i Msza  św. w pierwszy dzień świąt o godz.11.30.

 

 

7. Koło Miłosierdzia rozprowadza pod chórem baranki wielkanocne Caritas w cenie 5 zł.

 

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na zakup respiratora dla szpitala w Gorzewie. W ciągu kilku dni zostało przekazane na konto Parafii z dopiskiem ,, Respirator'' lub do puszek w kościele i w kancelarii 10240 zł. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Trwają rozmowy i ustalenia by go jak najkorzystniej i najszybciej kupić.