KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                    12 kwietnia 2020 r.

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca.

2. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Niestety jeszcze tylko w gronie 5 osób.

4. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego.

Dziękujemy ks. Robertowi Piątkowskiemu za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i osobom mu pomagającym. Dziękujemy również Siostrze Franciszce. Bóg zapłać. Dziękujemy także za Wasze modlitwy i życzenia świąteczne.

5. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego - 5 osób.

,,Współczesnemu światu potrzeba mądrości kontemplacji,

jeśli ma się uratować,

a nie zginąć w szumie liści sezonowych mądrości".

                                                                               Stefan kard. Wyszyński

Przeżywamy niezwykle wymagający i trudny czas - ograniczeń, obaw, zmagań o zdrowie i życie, czas przebudowy lub budowy nowych relacji z bliskimi i z tymi, którzy nas otaczają.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa nabiera dla nas wszystkich nowego wymiaru, niesie za sobą świadectwo i uczy pokory.

Błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych i na dalsze dni zdrowia i wszelkiego dobra dla wszystkich Gości i Parafian. Z darem modlitwy kapłanów posługujących w naszej Parafii. Szczęść Boże.