KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                       3 maja 2020

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecamy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

 

3. W naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Szczególnie teraz w okresie pandemii.

 

4. W środy zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które odprawiane jest przed Mszą Świętą o godz. 18.00.

 

5. Adoracja w piątki od 7.30 do 12.00 do odwołania będzie się odbywać w górnym kościele.

 

6. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele w dni powszednie oraz do spowiedzi. Z racji obostrzeń niedzielna Msza święta o godz. 11.30 będzie transmitowana.

 

7. Przypominamy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 80 osób. Bardzo prosimy, aby każda osoba posiadała maseczkę zasłaniającą usta i nos.

 

8. Bardzo dziękujmy za ofiary składane na zakup respiratora przez naszą parafię. Można jeszcze to czynić. Bardzo zachęcamy do tego.  

 

9. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę lub przekazywane osobiście.