KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                       10 maj 2020

1. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Różaniec Fatimski o godz.17.20. Przed figurą Matki Bożej odprawimy majowe nabożeństwo bez procesji fatimskiej.

 

3. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Codziennie od godz.17.30 będzie się można spowiadać.

 

4. Przypominamy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 80 osób. Bardzo prosimy, aby każda osoba posiadała maseczkę zasłaniającą usta i nos. Pamiętajmy też o zachowaniu dystansu 2 metrów.

 

5.Wieczorem w sobotę, niedzielę i poniedziałek z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II  o godz. 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny, naszych rodzin i parafii. Zapraszamy.

 

6. Pod chórem na stoliku można nabywać tygodnik ,, Gość niedzielny''.

 

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę lub przekazywane osobiście.