KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                         17 maja 2020

 

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

 

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”.

 

3. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Codziennie od godz.17.30 będzie się można spowiadać.

 

4. Przypominamy, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać już 120 osób. Bardzo prosimy, aby każda osoba posiadała maseczkę zasłaniającą usta i nos. Pamiętajmy też o zachowaniu dystansu 2 metrów.

 

5.Wieczorem dzisiaj i w poniedziałek z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II  o godz. 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny, naszych rodzin i parafii. Jutro przez cały dzień  będzie w kościołach wystawiony do adoracji Najświętszy Sakrament. Będzie można cały czas korzystać sakramentu pokuty. Zapraszamy.

 

6. Pod chórem na stoliku można nabywać tygodnik ,, Gość niedzielny''.

 

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę lub przekazywane osobiście.