KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                             7 czerwca 2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11.30. Następnie według zaleceń władz diecezjalnych odbędzie się procesja eucharystyczna - trzy razy wokół kościoła z zatrzymaniem przy jednym ołtarzu polowym. Będzie on postawiony przy krzyżu misyjnym. Prosimy osoby chętne o jego przygotowanie.

3. W dniu 9 czerwca we wtorek o godz. 17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego odbędzie się spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz osób chętnych do wspólnej modlitwy. Zapraszamy.

4. Księdzu Leszkowi z racji imienin życzymy wielu łask Bożych w realizacji powołania kapłańskiego i w pracy duszpasterskiej. Szczęść Boże.

5. Bóg zapłać za ofiary.