KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             14 czerwca 2020

 

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.  

 

3. Dziękujemy za ofiary  mieszkańcom osiedla przy ul. Kościuszki 27, 29 , W. Polskiego 42 i 46, panom Ziółkowskim, państwu Jabłońskim  za różnoraką  pomoc przy przygotowaniu  oraz paniom  ze wspólnot i stowarzyszeń za ubranie ołtarza na Boże Ciało. Bóg zapłać.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na procesję po Mszy św. o godz.18.00  zapraszamy Asystę oraz dzieci do sypania kwiatami przed Najświętszym Sakramentem.

 

4. W piątek 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

 

 

5. Bóg zapłać za ofiary.