KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            28 czerwca 2020

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. o godz.6.30 i 18.00. Zapraszamy.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy Asystę i dzieci do sypania kwiatami.

 

4. Od jutra Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane o godz. 6.30 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

 

5. Panu Pawłowi naszemu organiście z racji jutrzejszych imienin życzymy wielu łask Bożych w posłudze liturgicznej w naszej wspólnocie parafialnej. Szczęść Boże.

 

6. Bóg zapłać za ofiary.