KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           16 sierpnia 2020

 

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie chętnych do udziału  w pieszej pielgrzymce do Skępego. Zapisy od 18 do 31 sierpnia po Mszach świętych i w kancelarii. W Pielgrzymce może uczestniczyć 50 osób. Ostatnie spotkanie zamykające listę uczestniczących w Pielgrzymce odbędzie się też w naszym kościele 1 września po Mszy św. o godz.18.00.

 

3. Bóg zapłać za ofiary.