KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          30 sierpnia 2020

 

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

 

2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. w pierwszy piątek o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. W sobotę o 6.30, 7.00 i 18.00.

 

4. W niedzielę na godz. 11.30 zapraszamy Asystę oraz  dzieci do sypania kwiatami na procesję Eucharystyczną.

 

5. Po wakacyjnej przerwie Ruch Rodzin Nazaretańskich wznawia spotkania formacyjne. Zainteresowanych zapraszamy w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej. 

 

6. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru ,, Gościa niedzielnego". Czasopismo  jest wyłożone na stoliku pod chórem. Jest też ,, Mały gość'' dla dzieci. Cena gazetek wynosi 6 zł. Prosimy należność wkładać do koszyczka obok.

7. W niedzielę  po Mszy św. o godz.7.00 wyruszy 412 Piesza Pielgrzymka do Skępego.        W czwartek 10 września  ok. godz. 17.30. zapraszamy na powitanie pielgrzymów Skępskich.  We wtorek 1 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnie spotkanie i zakończenie zapisów uczestników pielgrzymki. zapraszamy.

 

8. W niedzielę 13 września odbędzie się I Komunia św. a w niedzielę 20 września Komunia św. Generalna. Obydwie uroczystości odbędą się o godz. 13.00.

 

9. Witamy dzisiaj w naszej parafii ks. Damiana Klimkowskiego - dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu. Życzymy wielu łask Bożych w posłudze pasterskiej w naszej parafii. Szczęść Boże.

 

10. Bóg zapłać za ofiary.