KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                6 września 2020

 

1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

 

2.  Witamy dzisiaj w naszej parafii Siostrę Juliannę - nową zakrystiankę. Życzymy wielu łask Bożych w posłudze pasterskiej w naszej parafii. Szczęść Boże.

 

3. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru ,, Gościa niedzielnego". Pismo jest wyłożone na stoliku pod chórem. Cena wynosi 6 zł. Prosimy należność wkładać do koszyczka obok.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz.7.00 wyruszyła 412 Piesza Pielgrzymka do Skępego.

W czwartek 10 września  ok. godz. 17.30. zapraszamy na powitanie pielgrzymów Skępskich. 

 

5. W niedzielę 13 września odbędzie się I Komunia św. a w niedzielę 20 września Komunia św. Generalna. Obydwie uroczystości odbędą się o godz. 13.00. Próby w środę i w czwartek o godz. 16.00.  Spowiedź w sobotę od godz. 9 do 10.

 

6. Prosimy o zgłaszanie się kandydatów do bierzmowania do końca września. Deklaracje można pobrać u ks. Damiana. 

7. W niedzielę 13 września zapraszamy na procesję Fatimską po Mszy św. o godz.18.00. Wcześniej na różaniec fatimski o godz. o godz. 17.30. 

 

8. Prosimy o nie zaśmiecanie  kościoła po ślubach.

9. Bóg zapłać za ofiary.