KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                27 września 2020

 

1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 

2. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.00 z udziałem dzieci z udziałem dzieci a o 17.15 młodzieży i dorosłych. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek Msze św. w godzinach: 6.30, 8.30 i 18.00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszamy na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00.

 

5.  28 września (poniedziałek) o g. 15:00 odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę. Są to skrzyżowania ulic:

- Al. Popiełuszki-Bema 

- Wojska Polskiego - Dmowskiego

- Jana Pawła ll - Floriańska 

- ul. Kościelna -  Rynek

- ul. Jana Pawła ll - Al. Popiełuszki.

- ul. Czapskiego - Armii Krajowej.

- ul. Zamkowa ( przy rondzie)

- Przy Ratuszu .

6. 2 października (piątek) odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie do sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież najpierw na różaniec o g. 17:15, później o g. 18:00 Msza Święta i po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

7. W niedzielę na godz. 11.30 zapraszamy Asystę oraz  dzieci do sypania kwiatami na procesję Eucharystyczną.

 

8. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru naszej gazetki parafialnej. Gazetka jest wyłożona na stoliku pod chórem. Jest też ,, Mały gość'' dla dzieci. Cena gazetek wynosi 6 zł. Prosimy należność wkładać do koszyczka obok.

 

9. W przyszłą niedzielę  4 października na Mszy św. o godz. 13.00 w intencji wszystkich rolników i osób związanych z rolnictwem, odbędą się nasze Parafialne Dożynki czyli podziękowanie Bogu za dar tegorocznych plonów  pól i ogrodów. Gospodarzami w tym roku są  ogrodnicy i działkowcy.  Serdecznie prosimy mieszkańców naszych wiosek i miasta  -  właścicieli pól, ogrodów i działek o włączenie się  w nasze dziękczynienie. Z racji pandemii nasze parafialne dożynki w tym roku ograniczamy tylko do liturgii w kościele i bez wieńców dożynkowych.  

 

11. Ks. Damianowi z racji imienin życzymy zdrowia, wielu łask Bożych w posłudze pasterskiej w naszej parafii. Szczęść Boże.

12. Dzisiaj po mszach św. trwa zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na pomoc dla Libanu. Bóg zapłać za wsparcie. 

13. Bóg zapłać za ofiary.