KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

 

 

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        25 października 2020

 

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

 

2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Codziennie w naszym kościele o godz. 17,15. celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Z racji obostrzeń pandemicznych nie będzie różańca o godz.16,00 z udziałem dzieci.

 

 

3. ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO

Mając na uwadze ogłoszone dzisiaj w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

Ponadto zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy.

Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. 

Płock, 23 października 2020 roku                           bp Piotr Libera

4. Zatem Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i18.00  - czyli jak w każdą niedzielę.

5.Według nowych przepisów jednorazowo może podczas liturgii w naszej świątyni przebywać 165 osób. Od dzisiaj w niedziele przez portal Gostynin24 będzie na żywo transmitowana Msza św. sprawowana o godz. 11.30. 

6. W związku z ograniczeniami dotyczącymi ilości uczestników Mszy Świętych, zmniejsza się też możliwość obecności na pogrzebach. Jeśli ktoś z rodziny czy bliskich nie może wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych, może jednak z tej racji zamówić Msze Świętą. Składa w ten sposób swój dar serca w intencji osoby zmarłej. Dbajmy o zdrowie naszych bliskich również w przypadku udziału w pogrzebach.

 7.W związku z sytuacja epidemiologiczną w naszym kraju spotkania pierwszo piątkowe do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w formie internetowej. Szczegółowe informacje na facebooku i stronie parafialnej.

 

8. Kalendarze parafialne na 2021 r. w cenie 7 zł do nabycia w zakrystii i kancelarii. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym.