KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             8 listopada 2020

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

2. W środę, 11 listopada będziemy przeżywać dzień Odpustu parafialnego i Święto Niepodległości. Z racji restrykcji w związku z pandemią / może być w naszym kościele 77 osób/ Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, o 8.30 w intencji tegorocznych małżonków jubilatów obecnych w kościele jak i przebywających w domach, o 11.30 w intencji Ojczyzny a o godz. 18.00 za emigrantów gostynińskich ale bez czytania jak w latach ubiegłych gdzie przebywają.

4. W niedzielę o godz. 16.00 Zaduszki Strażackie - za zmarłych druhów strażaków ochotników i ze straży zawodowej. Zapraszamy.

5. Dziękujemy panu Burmistrzowi i Urzędowi Miasta Gostynina za ofiarowanie kilkudziesięciu doniczek żółtych chryzantem do kościoła i kaplicy św. Jakuba na cmentarzu.

6. Już dzisiaj z racji obostrzeń związanych z epidemią zostały poświęcone opłatki na wigilijny stół. Można je otrzymać od pana Organisty  po każdej Mszy św. Pomóżmy w ich zaopatrzenie się osobom nie mogącym być w kościele. Bóg zapłać za złożoną przy tej okazji ofiarę.

7. Bóg zapłać za ofiary.