KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                  6 grudnia 2020

1. II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę Wcielenia Syna Bożego podczas Mszy Świętej roratnej, codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy. Zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystać z sakramentu pojednania. Bardzo prosimy w tym czasie pandemii o szczególne zrozumienie. W kościele może  przebywać 77 osób. Dlatego w czasie rekolekcji jeśli ktoś się wyspowiada i weźmie w nich udział niech umożliwi innym osobom by następnego dnia mogli skorzystać z sakramentów świętych. Właśnie te osoby wpuszczane będą  w pierwszej kolejności. Ze spowiedzi można korzystać codziennie przed i po Mszach świętych. Nie lękajmy się - jak mówił św. Jan Paweł II.

4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 6.30 i 18.00.

5. Koło Miłosierdzia zaprasza do udziału w adwentowej akcji charytatywnej „Gwiazdka z serca”. Kupując kartę podarunkową w wybranych sklepach, możemy wesprzeć osoby potrzebujące. Kartę należy wrzucić do skrzynki, znajdującej się po prawej stronie prezbiterium, do 16 grudnia.  

Koło Miłosierdzia rozprowadza też świece wigilijne Caritas w cenie 6 i 12 zł oraz kalendarz parafialny  na 2021 rok w cenie 7 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. 

6. Bóg zapłać  za ofiary.