KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                               13 grudnia 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Rekolekcje adwentowe, które będziemy przeżywać w tych dniach, dzięki refleksji nad słowem Bożym, sakramentowi pojednania niech przygotują nas do głębszego przeżywania świąt. Otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę ks. Macieja  Szostaka kapelana szpitala wojewódzkiego  w Ciechanowie. Rekolekcje potrwają do środy - Msze św. o godz. 6.30, 9,00, 16.00 i 18.00. Zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania. Bardzo prosimy w tym czasie pandemii o szczególne zrozumienie. W kościele może  przebywać 77 osób. Dlatego w czasie rekolekcji jeśli ktoś się wyspowiada i weźmie w nich udział niech umożliwi innym osobom by następnego dnia mogli skorzystać z sakramentów świętych. Właśnie te osoby wpuszczane będą  w pierwszej kolejności. Ze spowiedzi można korzystać codziennie przed i po Mszach świętych. Nie lękajmy się - jak mówił św. Jan Paweł II.

3. Koło Miłosierdzia zaprasza do udziału w adwentowej akcji charytatywnej „Gwiazdka z serca”. Kupując kartę podarunkową w wybranych sklepach, możemy wesprzeć osoby potrzebujące. Kartę należy wrzucić do skrzynki, znajdującej się po prawej stronie prezbiterium, do 16 grudnia.  

Koło Miłosierdzia rozprowadza też świece wigilijne Caritas w cenie 6 i 12 zł oraz kalendarz parafialny  na 2021 rok w cenie 7 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. 

4. Bóg zapłać  za ofiary.