KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                            20 grudnia 2020

1. Do czwartku włącznie roraty o godz.6.30. W czwartek  nie będzie Mszy wieczornej o 18.00.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Zostaną odprawione dwie Pasterki - o godz. 22.00 i 24.00. Jeśli ktoś nie będzie mógł wejść do kościoła to zapraszamy do kaplicy Całunu w dolnym kościele.   

3. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W pozostałe dni świąt  jak w każdą niedzielę. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika.

 

4. Bóg zapłać za ofiary.