KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

BOŻE NARODZENIE                                                                                                                                                                                                          25 grudnia 2020

                                                                                                       

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2020

„Wirusowi, który nie zna granic, różnic kulturowych i politycznych,

trzeba stawić czoło miłością bez barier, granic i różnic”.

Papież Franciszek, audiencja generalna, 8 IX 2020 r.

         

Umiłowani Diecezjanie!

Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję!

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem -

Piotr Libera                    

 Biskup Płocki                    

          Płock, Boże Narodzenie 2020 r.

  

1. W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas.

2. Dziękujemy osobom, które przez cały Adwent codziennie śpiewały Godzinki, Nadleśnictwu Gostynin za choinki do kościoła, osobom, które je przywiozły, zespołowi charytatywnemu.  Dziękujemy wszystkim osobom, za liczny udział w tegorocznych mszach św. Roratnich. 

3. Dziękujemy ks. Damianowi Klimkowskiemu oraz osobom, które pomogły ks. Damianowi w dekoracji naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia: Siostrze Zakrystiance Juliannie, Panu Organiście i jego braciom, szafarzowi Janowi. Przede wszystkim niezastąpionej drużynie ministrantów - cieszymy się, że wreszcie są ministranci w naszej parafii. Również dziękujemy anonimowym ofiarodawcom za pomoc. Dzięki Wam nasza świątynia jest pięknie udekorowana. Bóg zapłać.

4. Koło Miłosierdzia składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za udział w adwentowej akcji charytatywnej „Gwiazdka z nieba”. Potrzebującym przekazano 80 kart podarunkowych, 40 seniorów otrzymało życzenia świąteczne i drobne upominki.

5. Dziękujemy za wszystkie życzenia jakie napłynęły do Parafii od osób  indywidualnych i różnych instytucji i organizacji.

6. W ramach tegorocznej wizyty duszpasterskiej, z racji na wymogi sanitarne związane z epidemią, zapraszamy naszych Parafian do wspólnej modlitwy w kościele. Będziemy sprawować Mszę św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic, według podanego planu. Zapraszamy przynajmniej jedną osobę z domu. Na zakończenie spotkania w kościele odmówimy Akt poświęcenia się rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdy otrzyma ten tekst wraz z modlitwą błogosławieństwa domu do odmówienia już u siebie oraz pocztówkę z życzeniami od nas księży. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszony harmonogram Mszy kolędowych. Będzie również możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na tacę, przeznaczoną na potrzeby  wspólnoty parafialnej. Zaczynamy nasze spotkania od poniedziałku 28 grudnia.

28 XII

poniedziałek 

            Stefanów 

          Budy Kozickie

          Podgórze

          Gaśno

          Nagodów

29 XII

Wtorek

          Polesie

          Kozice

          Emilianów

          Bolesławów

          Jaworek

30 XII

środa   Mysłownia

          Rogożewek

          Bielawy

          Zwoleń

          Choinek

2 I

Sobota Legarda

          Ul. Rynek – domy prywatne i ul. Wyszyńskiego – domy prywatne

          Ul. Zamkowa

          Ul. Termalna

          Ul. Ziejkowa

Życzenia

Drodzy Parafianie i Goście, w ten święty dzień Bożego narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie. Wraz z całą kapłańską wspólnotą życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Waszym Gościom i wszystkim obecnym w świątyni, wszelkich Bożych łask oraz zdrowia w tym okropnym czasie pandemii. Szczęść Boże.