KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   21 lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

 

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.9.00,  dla dzieci o16.00, i o 17.15 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.40  gorzkie żale.Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

3. W następną niedzielę tj. 28 lutego po wszystkich Mszach Świętych, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii przeprowadzi zbiórkę do puszek dla małej Laury z Ciechanowa. Laura walczy z chorobą SMA typ 2, to inaczej rdzeniowy zanik mięśni, ciężka i rzadka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Kosztowne leczenie za granicą umożliwi jej powrót do zdrowia i zahamowanie choroby. W miarę możliwości prosimy o wsparcie.

 

4. Zachęcamy do udziału w siódmej edycji Międzynarodowej inicjatywy Zdrapka Wielkopostna. Pozostała już niewielka ich ilość. Dochód ze sprzedaży Zdrapek wesprze nasze parafialne Koło Miłosierdzia działające na rzecz najbardziej potrzebujących. Cena zdrapki to 3zł.  Zdrapki wyłożone są na stoliku za ławkami.

 

5. Bóg zapłać za ofiary.