KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    21 marca 2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. W czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. W dniach rekolekcji kancelaria będzie czynna wyłącznie rano.

4. W tym roku z racji epidemii nie będzie drogi krzyżowej ulicami miasta. Dlatego   zapraszamy do udziału w nabożeństwie drogi krzyżowej w piątek  o godz. 9.00, 16.00 i 17.15 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.40.

5. Zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć udział w rekolekcjach i skorzystał z sakramentu pojednania. Bardzo prosimy w tym czasie pandemii o szczególne zrozumienie. W kościele może  przebywać 77 osób. Dlatego w czasie rekolekcji jeśli ktoś się wyspowiada i weźmie w nich udział niech umożliwi innym osobom by następnego dnia mogli skorzystać z sakramentów świętych. Właśnie te osoby wpuszczane będą  w pierwszej kolejności. Ze spowiedzi można korzystać codziennie przed i po Mszach świętych. Nie lękajmy się - jak mówił św. Jan Paweł II. Na stolikach pod chórem znajdują się płyny dezynfekcyjne do rąk. Prosimy o ich używanie.

6.  Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na kwiaty do grobu Pana Jezusa. 

7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących sie do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w Wielki Wtorek 30 marca 2021 r. o godz. 17.00

8. Gratulejemy naszemu młodzieżowemu zespołowi Shalom za otrzymanie Złotego Dyplomu w festiwalu Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnychw Sokołowie.

9. Bóg zapłać za ofiary.