KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                               9 maja 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie, po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo majowe.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Po Mszy św. o 18.00 procesja z figurą Matki Bożej w kościele.

4. W dwie najbliższe niedziele odbędą się Komunie św. na Mszach św. o 10.00, 11.30 i 13.00. Przyjęte wcześniej intencje pozostają aktualne. Z racji pandemicznych odbędą się w kościele  w 3 grupach – dzieci oraz rodzice. Prosimy pozostałych gości i parafian o zrozumienie.

5. 23 maja w niedzielę  odbędzie się  z racji Dnia Matki koncert solistów Warszawskiej Opery dedykowany wszystkim matkom ,, Maryi Królowej śpiewajmy”. Podczas Mszy św. o 18.00  i po niej wystąpią: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza, Robert Grudzień. Zapraszamy.

6. 24 maja /poniedziałek/w dzień naszego odpustu odbędzie się wizytacja kanoniczna ks. Bpa Mirosława Milewskiego. Termin z racji pandemicznych był już kilka razy zmieniany. Zostanie na Mszach św. udzielony grupie młodzieży sakrament Bierzmowania oraz poświęcony nowy sztandar Akcji Katolickiej.

7. Ksiądz Proboszcz zmienia placówkę duszpasterską. Przechodzi do parafii św. Stanisława w Drobinie. Termin zostanie podany póżniej.  

8. Bóg zapłać za ofiary.