KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                    26 listopada 2017

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. W pierwszy piątek msze św. będą sprawowane o godz. 6.30. 7.00, 8.30, 16.00 i 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

3. W piątek o godz.16.00 Msza święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą sobotę zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych i niepełnosprawnych w Kaplicy Całunu Turyńskiego o godz. 10.00

5. W przyszłą niedzielę Koło Miłosierdzia po Mszach św. będzie zbierać ofiary na organizację „śniadanek roratnich” dla dzieci i młodzieży.

6. Koło Miłosierdzia wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta jak co roku organizuje pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących. W tym roku chcemy powrócić do zbiórki żywności, którą przed świętami rozdamy osobom samotnym, starszym, chorym oraz tym, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. Ci, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję mogą przynosić do naszego Kościoła do 16 grudnia produkty spożywcze o długim terminie ważności i złożyć je w przy tablicy w prezbiterium. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy. 

7. Pod chórem można nabywać ostatnie egzemplarze naszego kalendarza parafialnego na rok 2018. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność Koła Miłosierdzia. Cena 5 zł.

8.We wtorek 28.11 o godz.19.00 zapraszamy na szczególną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Poprowadzi ją ks. dr Jose Maniparambil z Indii. Jest cenionym biblistą oraz kapłanem obdarzonym licznymi charyzmatami. W trakcie Mszy - kazanie związane z hasłem nowego roku duszpasterskiego, uwielbienie, adoracja oraz modlitwa o uzdrowienie.

9. Bóg zapłać za ofiary na prace przy kościele.