KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                                31 grudnia 2017

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

4. W pierwszy piątek miesiąca - Msze św. o godz. 6.30. 8.30 i 18.00.  

5. W sobotę  będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze o godz.7.00, 8.30, 10.00 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz.13.00 i 16.00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

W tym dniu  6 stycznia 2018 r. ulicami naszego miasta po raz czwarty przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 sprawowaną w naszym kościele, po której wszyscy przy śpiewie kolęd wyruszymy do kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy naszych gostynińskich parafian i gości z innych miejscowości do włączenia się w ten korowód np.  żeby dzieci, młodzież, do swoich ubrań podobnie jak podczas jasełek, dołożyli jakieś elementy nawiązujące do pastuszków, królów, aniołów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską gwiazdą.

Słowa zachęty kieruje do nas również Bp Płocki;

Kochani Bracia i Siostry!

W sobotę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. W wielu miastach i miejscowościach naszej diecezji odbędą się piękne Orszaki Trzech Króli. Zachęcam Was serdecznie do włączenia się w te inicjatywy. Tego dnia, podczas uroczystych Mszy świętych, otworzymy Rok św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji płockiej, w 450. rocznicę jego śmierci. Nasze rodzinne świętowanie wpisze się także w obchody stulecia Niepodległości Polski.

 Drodzy Bracia i Siostry! Przyjdźcie z całymi rodzinami na te piękne jasełka po ulicach Waszych miast i wsi! Niech nasze barwne, radosne, korowody, ze śpiewem pięknych polskich kolęd i uśmiechem na ustach będą znakiem wdzięczności dla Boga, który – jak głosi tegoroczne hasło – „jest dla wszystkich”.

Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

                                                                                                   Wasz Biskup Piotr

6. W niedzielę po Mszy św. o godz.13.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe wszystkie osoby należące do wspólnot, ruchów i stowarzyszeń parafialnych.

 

7. Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący:

Wtorek 2 stycznia (od godz. 15.30)

1. Ul. Termalna /od Zamkowej/

2. Ul. Ziejkowa i ul. Termalna (od Ziejkowej)

3. Ul. Rynek – domy prywatne i ul. Wyszyńskiego – domy prywatne

4. Ul. Wyszyńskiego 11 i 13

Środa 3 stycznia (od godz. 15.30)

 1. Ul. Krośniewicka

2. Ul. Czapskiego – domy prywatne

3. Ul. Czapskiego – domy prywatne

4. Ul. Kowalska

Czwartek 4 stycznia (od godz. 15.30)

 1. Ul.  Bema – domy prywatne

2. Ul. Płocka cz. 1 – domy prywatne i Jana Pawła II – domy prywatne

3. Ul. Płocka cz. 2 – domy prywatne

4. Ul. Kolejowa – od Stadionu

Piątek, 5 stycznia (od godz. 15.30)

 1. Ul. Zamkowa cz. 1

2. Ul. Zamkowa cz. 2

Prosimy o przyjazd lub podejście kogoś z tych domów kilka minut wcześniej.

8. Bóg zapłać za ofiary.