KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                15 października 2017

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Jutro przy pomniku po Mszy św. o 18.00 Panu Bogu podziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.  

2. W niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Polnej o godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia z racji ich dnia patrona św. Łukasza. zapraszamy.  

3. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 25 pażdziernika o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Duchowość chrześcijańska "poprowadzi ks. prof. Stanisław Urbański  z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

4. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżyło aborcję, nie udziela się mu pomocy, gdyż na to nie pozwala Polskie prawo. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisywać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Biskupi Polscy popierają tą akcję. By projekt ustawy mógł trafić pod obrady Sejmu, potrzebne jest 100 tys. podpisów. Od następnej niedzieli będą zbierane podpisy po każdej mszy św. w naszym kościele. Potrzebny jest nr PESEL.

5. We wtorek odbędzie się spotkanie liderów grup duszpasterskich. Zapraszamy na godz. 19.00.

6. Bóg zapłać za ofiary.