• Lublin: trwa przyjmowanie wniosków o stypendium im. abp. Życińskiego
    Trwa przyjmowanie wniosków o stypendia im. abp. Józefa Życińskiego. Pomoc materialna przeznaczona jest dla zdolnej młodzieży z trudnościami materialnymi, uczącej się lub mieszkającej na terenie archidiecezji lubelskiej. Uczniowie mogą zgłaszać się do 30 września. Studenci muszą zdążyć z podaniami przed 31 października.
  • Abp Krajewski prowadzi rekolekcje dla lubelskich księży
    Dwudziestu ośmiu kapłanów z archidiecezji lubelskiej uczestniczy w Rzymie w rekolekcjach prowadzonych przez papieskiego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego. Tematem przewodnim ćwiczeń duchowych jest zdanie „Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych”. Rekolekcje rozpoczęły się we wtorek i potrwają do soboty.

Ogłoszenia parafialne 10/09/2017 PDF Drukuj Email
czwartek, 14 września 2017 07:41

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Mszy Święte o godz. 6.30, 7.00  i 18.00..

Ogłoszenia parafialne 03/09/2017 PDF Drukuj Email
środa, 06 września 2017 09:25

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       3 września 2017

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Dożynki parafialne 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 września 2017 10:44
Poprawiony: poniedziałek, 04 września 2017 10:53

360stopni PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 września 2017 08:38

Ogłoszenia parafialne 27/08/2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 09:23

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               27 sierpnia 2017

1.W tym tygodniu przypada czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

Poprawiony: poniedziałek, 28 sierpnia 2017 09:31

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

• Silne trzęsienie ziemi w Meksyku
    Co najmniej 49 osób zginęło w wyniku wtorkowego trzęsienia ziemi w Meksyku - poinformowały lokalne władze. Według agencji Reutera w wielu budynkach w mieście Meksyk wybuchły pożary; wewnątrz uwięzieni są ludzie.
  • List do parafii z ławki przed kościołem
    Dlaczego nie przyjdziecie także i Wy na tę ławkę i nie spojrzycie na życie, które przemija i rozbija się pomiędzy przyjemnościami a śmiercią?

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości