Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Email

"Wielu z nas doświadcza trudności, wręcz bezradności wobec problemów życia rodziny, wychowania dzieci i zagrożeń płynących z otoczenia.

Niejednokrotnie czujemy się zbyt słabi, byśmy mogli poradzić sobie z trudnymi problemami rodzinnymi, wychowawczymi czy bytowymi.

Zwykle brak nam oparcia w środowisku.
Potrzebne jest zatem łączenie wysiłków dla wspólnego analizowania sytuacji i problemów, w celu wspólnego poszukiwania sposobów działania prowadzących do poprawy funkcjonowania naszych rodzin i ochrony dzieci przed złymi wpływami.
Chcielibyśmy tak urządzić otaczający nas świat, aby mogły w nim żyć i wzrastać nasze dzieci. Dlatego istnieje potrzeba budowania środowiska przyjaznego rodzinom, zdolnego integrować wysiłki rodziców dla lepszego wypełniania powołania rodzicielskiego oraz zdolnego do niesienia sobie wzajemnej pomocy."

Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, posiada osobowość prawną (zgodnie z przepisami o stowarzyszeniach), działa w łączności z Kościołem Katolickim i skupia osoby fizyczne wyznania rzymsko-katolickiego oraz osoby prawne wspierające jego działalność.

Główne cele Stowarzyszenia to:

• formowanie do pełnej dojrzałości ludzkiej, obywatelskiej i chrześcijańskiej,
  • służba rodzinie w zakresie pomocy duchowej i materialnej,
  • rozeznanie istotnych potrzeb i zagrożeń rodziny oraz ich publiczne prezentowanie,
  • aktywny udział członków Koła w życiu publicznym i współdziałanie z samorządem lokalnym,
  • wspieranie działalności kulturalnej, wychowawczej i rekreacyjnej skierowanej do rodzin.