• Reakcja widzów po pokazie „Dwóch Koron” w Cannes
    "Dwie korony" - brawa widzów po pokazie filmu w CannesWszystko czynił z miłości do Boga i człowieka, a całe jego życie było piękną historią i przygodą z Panem Bogiem – mówił o św. Maksymilianie M. Kolbem, bohaterze filmu „Dwie korony”, reżyser Michał Kondrat. Obraz został zaprezentowany 22 maja podczas targów towarzyszących 70. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes. Film „Dwie korony” zaprezentowano wymagającej publiczności prestiżowego […]
  • Weekend formacji ekumenicznej z Chemin Neuf
    Weekend formacji ekumenicznej z Chemin Neuf"Zrozumieć Reformację w nadziei pojednania" - to hasło weekendu formacji ekumenicznej, który odbędzie się od 26 do 28 maja w Domu Rekolekcyjnym w warszawskiej Wesołej. Organizatorem wydarzenia jest Wspólnota Chemin Neuf.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Email

"Wielu z nas doświadcza trudności, wręcz bezradności wobec problemów życia rodziny, wychowania dzieci i zagrożeń płynących z otoczenia.

Niejednokrotnie czujemy się zbyt słabi, byśmy mogli poradzić sobie z trudnymi problemami rodzinnymi, wychowawczymi czy bytowymi.

Zwykle brak nam oparcia w środowisku.
Potrzebne jest zatem łączenie wysiłków dla wspólnego analizowania sytuacji i problemów, w celu wspólnego poszukiwania sposobów działania prowadzących do poprawy funkcjonowania naszych rodzin i ochrony dzieci przed złymi wpływami.
Chcielibyśmy tak urządzić otaczający nas świat, aby mogły w nim żyć i wzrastać nasze dzieci. Dlatego istnieje potrzeba budowania środowiska przyjaznego rodzinom, zdolnego integrować wysiłki rodziców dla lepszego wypełniania powołania rodzicielskiego oraz zdolnego do niesienia sobie wzajemnej pomocy."

Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, posiada osobowość prawną (zgodnie z przepisami o stowarzyszeniach), działa w łączności z Kościołem Katolickim i skupia osoby fizyczne wyznania rzymsko-katolickiego oraz osoby prawne wspierające jego działalność.

Główne cele Stowarzyszenia to:

• formowanie do pełnej dojrzałości ludzkiej, obywatelskiej i chrześcijańskiej,
  • służba rodzinie w zakresie pomocy duchowej i materialnej,
  • rozeznanie istotnych potrzeb i zagrożeń rodziny oraz ich publiczne prezentowanie,
  • aktywny udział członków Koła w życiu publicznym i współdziałanie z samorządem lokalnym,
  • wspieranie działalności kulturalnej, wychowawczej i rekreacyjnej skierowanej do rodzin.

• Przyznali się do zamachu w Manchesterze
    Państwo Islamskie (IS) przyznało się we wtorek do przeprowadzenia dzień wcześniej w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, zamachu bombowego. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała powiązana z dżihadystami agencja propagandowa Amak. Podobny tekst pojawił się też na oficjalnej stronie IS.
  • Kondolencje Przewodniczącego KEP po zamachu w Manchesterze
    – Proszę wszystkich ludzi dobrej woli w mojej Ojczyźnie, o modlitwę w intencji Zjednoczonego Królestwa pogrążonego w żałobie – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po zamachu w Manchesterze. List kondolencyjny został przesłany na ręce Jonathana Knotta, Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce.