• Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Email

"Wielu z nas doświadcza trudności, wręcz bezradności wobec problemów życia rodziny, wychowania dzieci i zagrożeń płynących z otoczenia.

Niejednokrotnie czujemy się zbyt słabi, byśmy mogli poradzić sobie z trudnymi problemami rodzinnymi, wychowawczymi czy bytowymi.

Zwykle brak nam oparcia w środowisku.
Potrzebne jest zatem łączenie wysiłków dla wspólnego analizowania sytuacji i problemów, w celu wspólnego poszukiwania sposobów działania prowadzących do poprawy funkcjonowania naszych rodzin i ochrony dzieci przed złymi wpływami.
Chcielibyśmy tak urządzić otaczający nas świat, aby mogły w nim żyć i wzrastać nasze dzieci. Dlatego istnieje potrzeba budowania środowiska przyjaznego rodzinom, zdolnego integrować wysiłki rodziców dla lepszego wypełniania powołania rodzicielskiego oraz zdolnego do niesienia sobie wzajemnej pomocy."

Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, posiada osobowość prawną (zgodnie z przepisami o stowarzyszeniach), działa w łączności z Kościołem Katolickim i skupia osoby fizyczne wyznania rzymsko-katolickiego oraz osoby prawne wspierające jego działalność.

Główne cele Stowarzyszenia to:

• formowanie do pełnej dojrzałości ludzkiej, obywatelskiej i chrześcijańskiej,
  • służba rodzinie w zakresie pomocy duchowej i materialnej,
  • rozeznanie istotnych potrzeb i zagrożeń rodziny oraz ich publiczne prezentowanie,
  • aktywny udział członków Koła w życiu publicznym i współdziałanie z samorządem lokalnym,
  • wspieranie działalności kulturalnej, wychowawczej i rekreacyjnej skierowanej do rodzin.