• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Email

"Wielu z nas doświadcza trudności, wręcz bezradności wobec problemów życia rodziny, wychowania dzieci i zagrożeń płynących z otoczenia.

Niejednokrotnie czujemy się zbyt słabi, byśmy mogli poradzić sobie z trudnymi problemami rodzinnymi, wychowawczymi czy bytowymi.

Zwykle brak nam oparcia w środowisku.
Potrzebne jest zatem łączenie wysiłków dla wspólnego analizowania sytuacji i problemów, w celu wspólnego poszukiwania sposobów działania prowadzących do poprawy funkcjonowania naszych rodzin i ochrony dzieci przed złymi wpływami.
Chcielibyśmy tak urządzić otaczający nas świat, aby mogły w nim żyć i wzrastać nasze dzieci. Dlatego istnieje potrzeba budowania środowiska przyjaznego rodzinom, zdolnego integrować wysiłki rodziców dla lepszego wypełniania powołania rodzicielskiego oraz zdolnego do niesienia sobie wzajemnej pomocy."

Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, posiada osobowość prawną (zgodnie z przepisami o stowarzyszeniach), działa w łączności z Kościołem Katolickim i skupia osoby fizyczne wyznania rzymsko-katolickiego oraz osoby prawne wspierające jego działalność.

Główne cele Stowarzyszenia to:

• formowanie do pełnej dojrzałości ludzkiej, obywatelskiej i chrześcijańskiej,
  • służba rodzinie w zakresie pomocy duchowej i materialnej,
  • rozeznanie istotnych potrzeb i zagrożeń rodziny oraz ich publiczne prezentowanie,
  • aktywny udział członków Koła w życiu publicznym i współdziałanie z samorządem lokalnym,
  • wspieranie działalności kulturalnej, wychowawczej i rekreacyjnej skierowanej do rodzin.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.