Poczytaj na ekai.pl

eKAI
analizy opinie komentarze
  • Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Odnowa w Duchu Świętym Email
ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
 

WSPÓLNOTA ŚW. PAWŁA

 
"Bo ja nie wstydzę się Ewangelii,
jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego"
Rz 1, 16 a

CZYM JEST KATOLICKA ODNOWA CHARYZMATYCZNA?

 

Odnowa w Duchu Świętym w Kościele Katolickim (Katolicka Odnowa Charyzmatyczna) nie jest jednolitym ruchem w zasięgu światowym. Nie ma (jak większość ruchów) jednego założyciela lub grupy założycieli, nie ma też listy członków. Jest to wysoce zróżnicowany zespół osób i grup podejmujących różne działania, często od siebie niezależne i o różnorodnie rozłożonych akcentach. Te osoby i grupy łączy to samo doświadczenie. Stawiają też sobie te same cele.

„Owocem Odnowy jest nowy, osobisty (ale nie indywidualistyczny) związek w Duchu Świętym z Jezusem, jako zmartwychwstałym i obecnym Panem i Zbawicielem. Doświadczenie mocy Ducha Świętego sprawia radykalne, wewnętrzne nawrócenie oraz głęboką przemianę życia wielu ludzi. Duch Święty przychodzi w doświadczeniu mocy do służby, świadectwa oraz głoszenia Ewangelii słowem i czynem; uzewnętrznienie tej mocy prowadzi do wiary i wzbudza wiarę. Moc Ducha Świętego objawia się także w różnego rodzaju posługach wobec Kościoła i nie jest widziana wyłącznie jako osobiste uświęcenie i pogłębienie duchowości. Nowy związek z Jezusem w Duchu Świętym często owocuje uzdrowieniem stosunków międzyludzkich i rozbitych małżeństw. Chociaż jest on głęboko osobisty, w żadnym razie nie ma charakteru tylko prywatnego, wprost przeciwnie, powoduje on zwrot ku wspólnocie. Sprzyja także zrozumieniu faktu obecności Maryi w czasie Pięćdziesiątnicy i jej związku z Kościołem.

Wreszcie Odnowa charakteryzuje się wielkim umiłowaniem Kościoła, poddaniem się jego wewnętrznemu porządkowi, jego życiu sakramentalnemu i autorytetowi nauczania. Podobnie jak ruch biblijny i liturgiczny, pobudza miłość Kościoła i pragnie dla niego odnowy źródła jego życia: chwały Ojca, panowania Syna i mocy Ducha Świętego”. („Teologiczne i duszpasterskie wskazówki dotyczące Odnowy w Duchu Świętym w Kościele katolickim” – I Dokument Malines).

„Cel Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym nie różni się od dążeń całego Kościoła. Odnowa pragnie nawrócenia, zbawienia i uświęcenia Ludu Bożego oraz jego zjednoczenia we wspólnotę dzieci Bożych. We wszystkich swych poczynaniach kładzie szczególny nacisk na rolę Ducha Świętego, jednakże pozostaje chrystocentryczną, głosząc, że Jezus jest Panem i Zbawicielem całego świata, oraz pouczając, że poznanie Go jest jedyną drogą do osiągnięcia szczęścia i pokoju”. (bp Bronisław Dembowski).

 

PODSTAWOWE CELE

KATOLICKIEJ ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

(KATOLICKIEJ ODNOWY CHARYZMATYCZNEJ)

 

1.Zachęcanie do dojrzałego i nieustannego nawracania się ku Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Zbawicielowi.

2.Zachęcanie do zdecydowanego osobistego przyjęcia osoby, obecności i mocy Ducha Świętego. Te dwie duchowe łaski przychodzą łącznie w doświadczeniu zwanym „chrztem w Duchu Świętym” lub „odnowieniem w Duchu Świętym”. Rozumiane są najczęściej jako osobiste przyjęcie łaski sakramentów chrztu i bierzmowania oraz jako umocnienie w chrześcijańskiej służbie dla Kościoła i świata.

3.Popieranie przyjęcia i posługiwania się darami duchowymi (charyzmatami) nie tylko w Odnowie Charyzmatycznej, lecz szerzej w Kościele. Te dary zwyczajne i nadzwyczajne, ujawniają się obficie wśród świeckich, zakonników i księży. Ich poprawne zrozumienie i używanie zharmonizowane z innymi elementami życia Kościoła jest źródłem mocy dla chrześcijan w ich drodze ku świętości i w pełnieniu ich misji.

4.Popieranie dzieła ewangelizacji w mocy Ducha Świętego, również ewangelizacji nie uczęszczających do kościoła, ewangelizacji chrześcijan tylko z nazwy oraz ewangelizacji kultury i struktur społecznych. Odnowa szczególnie popiera udział w misji Kościoła przez głoszenie Ewangelii słowem i czynem, przez dawanie świadectwa Jezusowi Chrystusowi w życiu osobistym i przez dzieła wiary i sprawiedliwości, do których każdy jest powołany.

5.Pielęgnowanie stałego wzrostu w świętości przez integrację charyzmatów z pełnią Kościoła.

 

Odnowa zachęca do udziału w bogatym życiu sakramentalnym i liturgicznym, czerpania z tradycji katolickiej modlitwy i duchowości, do stałej formacji w nauce katolickiej i do uczestnictwa w wypełnianiu programu duszpasterskiego Kościoła. Jest otwarciem na rzeczywistość i działanie Ducha Świętego. Na ogół członkowie Odnowy stają się gorliwszymi uczestnikami życia Kościoła. Obok regularnego i czynnego uczestniczenia w liturgii należą do grupy modlitewnej, która zbiera się raz na tydzień w kościele.

Cele Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej powstały na podstawie Statutów ICCRS, zatwierdzonych przez Watykan w 1993 r. 

Nabożeństwa

Niedziela:

7:00    8:30    10:00  z udziałem młodzieży

11:30 z udziałem dzieci

13:00 16:00 18:00

 

Dni powszednie:

 6:30 7:00 18:00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

W dolnej kaplicy w piątki do godz. 12.00

 


glos

fatima-logo

NOWENNA_FATIMa__200x100

 

 

Spotkania grup

 Ministranci - sobota godz. 10.00

Schola - sobota godz. 11.30

Zespół młodzieżowy - sobota godz. 10.00

Wolontariat - I sobota m-ca godz. 9.00

    ostatnia sobota m-ca godz. 11.00

 Odnowa w Duchu Św. - wtorek godz. 18.30

 RRN - czwartek Msza św. godz. 18.00

 Oaza - dzieci - sobota godz. 9.00

            młodzież - sobota godz. 19.00

Poczytaj na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

Statystyka strony

Odsłon : 458399

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie.

EU Cookie Directive Module Information