Ogłoszenia parafialne 16/04/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
niedziela, 16 kwietnia 2017 09:22

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO

„Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim,

a poza tym, wszystko takie mało znaczące”. Św. Brat Albert Chmielowski

Kochani Diecezjanie!

„Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa!”. W duchu radości paschalnej przesyłam Wam serdeczne życzenia wielkanocne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa umocni w nas pokój serca i będzie dla nas źródłem wciąż nowej radości. Życzę na świąteczny czas utwierdzenia wiary, chrześcijańskiej nadziei oraz doświadczenia Bożej miłości. Z modlitwą u Grobu Pańskiego i pasterskim błogosławieństwem –

Wasz biskup Piotr,  Płock, Wielkanoc 2017 r

1. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękujemy ks. Arturowi Ciubie za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i osobom mu pomagającym. Dziękujemy również Siostrze Franciszce za przygotowanie Ciemnicy i inne prace. Panu Andrzejowi Krzewickiemu za pomoc w przywiezieniu kwiatów. Dziękujemy ministrantom, lektorom, młodzieży i dorosłym, p. Organiście, chórowi, zespołom muzycznym, scholi dziecięcej,  orkiestrze, strażakom z Gostynina, Kozic i Podgórza, Asyście. Podziękowania kierujemy także do całej służby liturgicznej, katechetów, dzieci i młodzieży, ruchów i stowarzyszeń z naszej parafii za bardzo chętne i z oddaniem włączenie się także w liturgię Dróg Krzyżowych, adoracje. Bóg zapłać. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Dziękujemy także za życzenia  świąteczne.

3. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona Msza św. w  intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

4. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 26 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: " Kościół wobec uchodźcówpoprowadzi ks. prof. Wojciech  Nocel z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy. Temat jest bardzo aktualny.

5. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować w godz. jak w każdą niedzielę. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.

6. W najbliższą sobotę 22 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Światła. Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na przeżywaniu 14 stacji - od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego. Początek odbędzie się w kościele o godz. 20.00, a następnie Droga Światła odbędzie się na zewnątrz kościoła.

7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Warszawy i okolic.

8.Bóg zapłać za ofiary.

Życzenia:

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę waszego życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.  Szczęść Boże.