Poczytaj na ekai.pl

eKAI
analizy opinie komentarze
  • Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Ogłoszenia parafialne 16/04/2017 Email
Wpisany przez x Kamil   
niedziela, 16 kwietnia 2017 09:22

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO

„Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim,

a poza tym, wszystko takie mało znaczące”. Św. Brat Albert Chmielowski


Kochani Diecezjanie! 

„Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa!”. W duchu radości paschalnej przesyłam Wam serdeczne życzenia wielkanocne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa umocni w nas pokój serca i będzie dla nas źródłem wciąż nowej radości. Życzę na świąteczny czas utwierdzenia wiary, chrześcijańskiej nadziei oraz doświadczenia Bożej miłości. Z modlitwą u Grobu Pańskiego i pasterskim błogosławieństwem –

Wasz biskup Piotr,  Płock, Wielkanoc 2017 r


1. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękujemy ks. Arturowi Ciubie za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i osobom mu pomagającym. Dziękujemy również Siostrze Franciszce za przygotowanie Ciemnicy i inne prace. Panu Andrzejowi Krzewickiemu za pomoc w przywiezieniu kwiatów. Dziękujemy ministrantom, lektorom, młodzieży i dorosłym, p. Organiście, chórowi, zespołom muzycznym, scholi dziecięcej,  orkiestrze, strażakom z Gostynina, Kozic i Podgórza, Asyście. Podziękowania kierujemy także do całej służby liturgicznej, katechetów, dzieci i młodzieży, ruchów i stowarzyszeń z naszej parafii za bardzo chętne i z oddaniem włączenie się także w liturgię Dróg Krzyżowych, adoracje. Bóg zapłać. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Dziękujemy także za życzenia  świąteczne.

 

3. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona Msza św. w  intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 

4. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 26 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: " Kościół wobec uchodźcówpoprowadzi ks. prof. Wojciech  Nocel z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy. Temat jest bardzo aktualny.

 

5. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować w godz. jak w każdą niedzielę. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. 

 

6. W najbliższą sobotę 22 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Światła. Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na przeżywaniu 14 stacji - od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego. Początek odbędzie się w kościele o godz. 20.00, a następnie Droga Światła odbędzie się na zewnątrz kościoła.


7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Warszawy i okolic.


8.Bóg zapłać za ofiary.

 

Życzenia:

 

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę waszego życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.  Szczęść Boże. 

 

Nabożeństwa

Niedziela:

7:00    8:30    10:00  z udziałem młodzieży

11:30 z udziałem dzieci

13:00 16:00 18:00

 

Dni powszednie:

 6:30 7:00 18:00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

W dolnej kaplicy w piątki do godz. 12.00

 


glos

fatima-logo

NOWENNA_FATIMa__200x100

 

 

Spotkania grup

 Ministranci - sobota godz. 10.00

Schola - sobota godz. 11.30

Zespół młodzieżowy - sobota godz. 10.00

Wolontariat - I sobota m-ca godz. 9.00

    ostatnia sobota m-ca godz. 11.00

 Odnowa w Duchu Św. - wtorek godz. 18.30

 RRN - czwartek Msza św. godz. 18.00

 Oaza - dzieci - sobota godz. 9.00

            młodzież - sobota godz. 19.00

Poczytaj na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

Statystyka strony

Odsłon : 458393

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie.

EU Cookie Directive Module Information