• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 23/04/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 11:26

1. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

2. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako, Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

3. We wtorek o godz.17.00  w Kaplicy Jezusa Miłosiernego odbędzie się spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym. Zapraszamy.

4. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 26 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Pokuta w pierwszych wiekach chrześcijaństwa" poprowadzi były Rektor Seminarium w Paryżu ks. prof. Józef Grzywaczewski z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

5. W niedzielę zapraszamy 18 - latków  i ich bliskich na wspólną modlitwę - Mszę św. o godz. 16.00 o Boże błogosławieństwo w życiu dorosłym. A po modlitwie zapraszamy na urodzinowy tort w dolnym kościele.

6.  W sobotę 6 maja odbędzie się w naszej parafii 24 Sacrosong Diecezjalny. Będą to przesłuchania konkursowe zespołów młodzieżowych, schól i chórów parafialnych, które zostały wyłonione we wcześniejszych eliminacjach w 9 rejonach naszej diecezji. Będzie to prawie 500 osób. Zapraszamy do słuchania i oglądania przybyłych gości. Sacrosong rozpocznie się Mszą św. o godz.10.00. Następnie odbędą się przesłuchania - w Szkole Muzycznej młodzieżowych zespołów muzycznych a w naszym  kościele schól i chórów parafialnych.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.