• Reakcja widzów po pokazie „Dwóch Koron” w Cannes
    "Dwie korony" - brawa widzów po pokazie filmu w CannesWszystko czynił z miłości do Boga i człowieka, a całe jego życie było piękną historią i przygodą z Panem Bogiem – mówił o św. Maksymilianie M. Kolbem, bohaterze filmu „Dwie korony”, reżyser Michał Kondrat. Obraz został zaprezentowany 22 maja podczas targów towarzyszących 70. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes. Film „Dwie korony” zaprezentowano wymagającej publiczności prestiżowego […]
  • Weekend formacji ekumenicznej z Chemin Neuf
    Weekend formacji ekumenicznej z Chemin Neuf"Zrozumieć Reformację w nadziei pojednania" - to hasło weekendu formacji ekumenicznej, który odbędzie się od 26 do 28 maja w Domu Rekolekcyjnym w warszawskiej Wesołej. Organizatorem wydarzenia jest Wspólnota Chemin Neuf.

Ogłoszenia parafialne 23/04/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 11:26

1. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

2. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako, Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

3. We wtorek o godz.17.00  w Kaplicy Jezusa Miłosiernego odbędzie się spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym. Zapraszamy.

4. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 26 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Pokuta w pierwszych wiekach chrześcijaństwa" poprowadzi były Rektor Seminarium w Paryżu ks. prof. Józef Grzywaczewski z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

5. W niedzielę zapraszamy 18 - latków  i ich bliskich na wspólną modlitwę - Mszę św. o godz. 16.00 o Boże błogosławieństwo w życiu dorosłym. A po modlitwie zapraszamy na urodzinowy tort w dolnym kościele.

6.  W sobotę 6 maja odbędzie się w naszej parafii 24 Sacrosong Diecezjalny. Będą to przesłuchania konkursowe zespołów młodzieżowych, schól i chórów parafialnych, które zostały wyłonione we wcześniejszych eliminacjach w 9 rejonach naszej diecezji. Będzie to prawie 500 osób. Zapraszamy do słuchania i oglądania przybyłych gości. Sacrosong rozpocznie się Mszą św. o godz.10.00. Następnie odbędą się przesłuchania - w Szkole Muzycznej młodzieżowych zespołów muzycznych a w naszym  kościele schól i chórów parafialnych.

• Przyznali się do zamachu w Manchesterze
    Państwo Islamskie (IS) przyznało się we wtorek do przeprowadzenia dzień wcześniej w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, zamachu bombowego. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała powiązana z dżihadystami agencja propagandowa Amak. Podobny tekst pojawił się też na oficjalnej stronie IS.
  • Kondolencje Przewodniczącego KEP po zamachu w Manchesterze
    – Proszę wszystkich ludzi dobrej woli w mojej Ojczyźnie, o modlitwę w intencji Zjednoczonego Królestwa pogrążonego w żałobie – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po zamachu w Manchesterze. List kondolencyjny został przesłany na ręce Jonathana Knotta, Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce.