• Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Ogłoszenia parafialne 23/04/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 11:26

1. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

2. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako, Narodowy Dzień Czytania Pisma świętego która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

3. We wtorek o godz.17.00  w Kaplicy Jezusa Miłosiernego odbędzie się spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym. Zapraszamy.

4. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 26 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Pokuta w pierwszych wiekach chrześcijaństwa" poprowadzi były Rektor Seminarium w Paryżu ks. prof. Józef Grzywaczewski z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

5. W niedzielę zapraszamy 18 - latków  i ich bliskich na wspólną modlitwę - Mszę św. o godz. 16.00 o Boże błogosławieństwo w życiu dorosłym. A po modlitwie zapraszamy na urodzinowy tort w dolnym kościele.

6.  W sobotę 6 maja odbędzie się w naszej parafii 24 Sacrosong Diecezjalny. Będą to przesłuchania konkursowe zespołów młodzieżowych, schól i chórów parafialnych, które zostały wyłonione we wcześniejszych eliminacjach w 9 rejonach naszej diecezji. Będzie to prawie 500 osób. Zapraszamy do słuchania i oglądania przybyłych gości. Sacrosong rozpocznie się Mszą św. o godz.10.00. Następnie odbędą się przesłuchania - w Szkole Muzycznej młodzieżowych zespołów muzycznych a w naszym  kościele schól i chórów parafialnych.