Ogłoszenia parafialne 07/05/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
środa, 10 maja 2017 16:35

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

2.W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św.  o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

Zachęcamy także do modlitwy przy figurkach i krzyżach.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Zapraszamy na różaniec Fatimski o 17.40. Potem Msza św. o 18.00. Na zakończenie w kościele procesja Fatimska z figurą Matki Bożej z udziałem dzieci. Przynieśmy z sobą świece i lampiony.

4. Gratulujemy naszej scholi parafialnej zajęcia  trzeciego miejsca w 24 Sacrosongu   Diecezji Płockiej. Życzymy dalszych sukcesów. Szczęść Boże.

5. W czwartek po Mszy świętej o godz.18.00 spotkanie z katechetami i animatorami przygotowującym  młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy.

6. Wpisujemy się z kilkoma parafiami w  Płocki Maraton Biblijny z racji obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich, oraz w tematykę Roku Duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Jest to także nasza odpowiedź w 26 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Płocku, który powiedział do nas w 1991 r. na Jasnej Górze: „Kto nie zna Pisma Świętego, nie zna Chrystusa!... Uczyńmy wszystko, aby coraz pełniej poznawać Chrystusa. Nie przestawajmy obcować z Ewangelią, Słowem Boga Żywego, z Pismem Świętym, abyśmy także siebie samych lepiej poznali i zrozumieli, jakie jest nasze powołanie w Chrystusie – Słowie Wcielonym...”.  Jednodniowy Maraton Biblijny w naszej parafii  rozpocznie się 19 maja 2017 roku o godzinie 8.00. Zakończy o 18.00. Zapraszamy do udziału. W tym tygodniu rozpoczną się zapisy.

7. W sobotę odbędzie się Msza święta dla chorych i niepełnosprawnych.  Zapraszamy do kaplicy Całunu Turyńskiego o godz. 10.00.

8. Trwają zapisy na wyjazd do Lednicy na XXI Spotkanie Młodych, które to spotkanie odbędzie się 3 czerwca (sobota). Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisywać mogą się: młodzież gimnazjalna, ze szkół średnich a także studenci i młodzież pracująca. Bliższe informacje i zapisy u ks. Kamila.