• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 14/05/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
wtorek, 16 maja 2017 05:33

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na egzamin w poniedziałek od godz.16.00 do 18.00 klasy 3C i 3B, we wtorek od godz.16.00 do 18.00 klasy 3A i 3D w czwartek godz.16.00 do 18.00 Emilianów i pozostałe osoby.

4. Za tydzień przypada uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej o pomoc w sprzątaniu kościoła na tę Uroczystość w najbliższy piątek na godzinę 19.00. Prosimy również o zabranie

swoich narzędzi do sprzątania.

5. Wpisujemy się z kilkoma parafiami w  Płocki Maraton Biblijny z racji obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich, oraz w tematykę Roku Duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Jest to także nasza odpowiedź w 26 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Płocku, który powiedział do nas w 1991 r. na Jasnej Górze: „Kto nie zna Pisma Świętego, nie zna Chrystusa!... Uczyńmy wszystko, aby coraz pełniej poznawać Chrystusa. Nie przestawajmy obcować z Ewangelią, Słowem Boga Żywego, z Pismem Świętym, abyśmy także siebie samych lepiej poznali i zrozumieli, jakie jest nasze powołanie w Chrystusie – Słowie Wcielonym...”.  Jednodniowy Maraton Biblijny w naszej parafii  rozpocznie się 19 maja 2017 roku o godzinie 8.00. Zakończy o 18.00. Zapraszamy do udziału. Po każdej Mszy św. pod chórem można się zapisać na wybraną przez siebie godzinę.

6. Trwają zapisy na wyjazd do Lednicy na XXI Spotkanie Młodych, które to spotkanie odbędzie się 3 czerwca (sobota). Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisywać mogą się: młodzież gimnazjalna, ze szkół średnich a także studenci i młodzież pracująca. Bliższe informacje i zapisy u ks. Kamila.

7.  Bóg zapłać za ofiary.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.