• Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Ogłoszenia parafialne 14/05/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
wtorek, 16 maja 2017 05:33

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na egzamin w poniedziałek od godz.16.00 do 18.00 klasy 3C i 3B, we wtorek od godz.16.00 do 18.00 klasy 3A i 3D w czwartek godz.16.00 do 18.00 Emilianów i pozostałe osoby.

4. Za tydzień przypada uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej o pomoc w sprzątaniu kościoła na tę Uroczystość w najbliższy piątek na godzinę 19.00. Prosimy również o zabranie

swoich narzędzi do sprzątania.

5. Wpisujemy się z kilkoma parafiami w  Płocki Maraton Biblijny z racji obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich, oraz w tematykę Roku Duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Jest to także nasza odpowiedź w 26 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Płocku, który powiedział do nas w 1991 r. na Jasnej Górze: „Kto nie zna Pisma Świętego, nie zna Chrystusa!... Uczyńmy wszystko, aby coraz pełniej poznawać Chrystusa. Nie przestawajmy obcować z Ewangelią, Słowem Boga Żywego, z Pismem Świętym, abyśmy także siebie samych lepiej poznali i zrozumieli, jakie jest nasze powołanie w Chrystusie – Słowie Wcielonym...”.  Jednodniowy Maraton Biblijny w naszej parafii  rozpocznie się 19 maja 2017 roku o godzinie 8.00. Zakończy o 18.00. Zapraszamy do udziału. Po każdej Mszy św. pod chórem można się zapisać na wybraną przez siebie godzinę.

6. Trwają zapisy na wyjazd do Lednicy na XXI Spotkanie Młodych, które to spotkanie odbędzie się 3 czerwca (sobota). Koszt wyjazdu – 50 zł. Zapisywać mogą się: młodzież gimnazjalna, ze szkół średnich a także studenci i młodzież pracująca. Bliższe informacje i zapisy u ks. Kamila.

7.  Bóg zapłać za ofiary.