• Inauguracja Roku Akademickiego w WSD w Pelplinie
    20 października Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło 366 Rok Akademicki. Mszy św. inauguracyjnej w bazylice katedralnej przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna. W homilii biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel zachęcał, aby formacji seminaryjnej towarzyszyła „swoista caritas umysłu”. Podczas inauguracji ślubowanie złożyło sześciu nowych alumnów pelplińskiego seminarium.
  • Częstochowa: zakończyła się pierwsza sesja Kongresu Ruchu „Europa Christi” (synteza)
    Pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” w dniach 19-23 października 2017 r. odbywa się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Spotkania mają miejsce w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie, a wśród gości znalazło się ponad 40 wybitnych osobistości z Polski i Europy, m.in. kardynałowie Stanisław Dziwisz i Robert Sarah - prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów czy abp Kyrillos Kamal William Samaan z Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego w Egipcie.

Ogłoszenia parafialne 28/05/2017 Email
Wpisany przez x Kamil
wtorek, 30 maja 2017 04:47

1. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

2. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. Za tydzień przypada uroczystość  Komunii Świętej Generalnej  w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci klas V przystępujących do  Komunii Świętej o pomoc w sprzątaniu kościoła na tę Uroczystość w najbliższy piątek na godzinę 19.00. Prosimy również o zabranie swoich narzędzi do sprzątania - szczotek, mopów.

4. Stowarzyszenie Pomocy Dla Osób Niepełnosprawnych Im. Św. Brata Alberta chce przekazać 200 paczek żywnościowych z Banku Żywności osobom potrzebującym.
Warunkiem otrzymania takiej paczki jest :
- w bieżącym roku nie pobrano  z jakiejkolwiek instytucji czy organizacji pomocowej takiej paczki,
- dochód przypadający na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 1028 zł, a na osobę samotnie gospodarującą 1268 zł. Zapisy osób na paczki będą w dolnym kościele w dniach 30 maja oraz 2, 6 i 8 czerwca br w godz. 17.00 - 18.00. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i i dokumenty poświadczające wysokość osiąganych dochodów.

5. Msza święta dla chorych odbędzie się w II sobotę czerwca, tj. 10 czerwca o godz. 10.00 w kaplicy Całunu Turyńskiego.

6. Jest jeszcze kilka miejsca na wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.

7. Próby dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będą w poniedziałek o godz.19.00, wtorek o godz.19.00 i piątek o godz.19.00. Spowiedź w piątek od godz.16.00 do 18.00. Zapraszamy.

8. W sobotę diakon Mateusz Kawczyński o godz. 11. 00  w Katedrze Płockiej  przyjmie święcenia kapłańskie. W naszej parafii Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w niedzielę 11 czerwca o godz. 13.00. Zapraszamy.

9. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 31 maja o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Kościół wobec uchodźców" poprowadzi ks. prof. Wojciech Necel  z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

10. Bóg zapłać za Ofiary.

• Dżuma XXI wieku
    To walka o godne życie, zdrowie, czasem prewencja. Śląskie miasta przyznają otwarcie, że mają problem ze śmieciami i odorem. I zaczynają działać.
  • Niezliczone ślady
    O św. Jadwidze, która dopełniła chrystianizacji Śląska, przekładając religię na język serca, mówi dr Dariusz Galewski, wrocławski historyk sztuki.