Poczytaj na ekai.pl

eKAI
analizy opinie komentarze
  • Pocztowcy zachęcają do wysyłania kartek ze znaczkiem z Matką Bożą
    Z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Poczta Polska S.A. wydała okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Częstochowskiej Maryi. Jego prezentacja odbyła się dziś na Jasnej Górze. Znaczek przygotowano w rekordowym nakładzie 240 tys. sztuk. Wszystko po to, by pielgrzymi wysłali jak najwięcej kartek i listów, i w ten sposób włączyli się w szerzenie kultu Królowej Polski. Znaczek wejdzie do obiegu 26 sierpnia, kiedy w Sanktuarium obchodzone będą główne uroczystości jubileuszowe.
  • Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką
    Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. "Duch Świętości w Kościele".

Ogłoszenia parafialne 28/05/2017 Email
Wpisany przez x Kamil   
wtorek, 30 maja 2017 04:47

1. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

2. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

3. Za tydzień przypada uroczystość  Komunii Świętej Generalnej  w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci klas V przystępujących do  Komunii Świętej o pomoc w sprzątaniu kościoła na tę Uroczystość w najbliższy piątek na godzinę 19.00. Prosimy również o zabranie swoich narzędzi do sprzątania - szczotek, mopów.

4. Stowarzyszenie Pomocy Dla Osób Niepełnosprawnych Im. Św. Brata Alberta chce przekazać 200 paczek żywnościowych z Banku Żywności osobom potrzebującym.
Warunkiem otrzymania takiej paczki jest :
- w bieżącym roku nie pobrano  z jakiejkolwiek instytucji czy organizacji pomocowej takiej paczki,
- dochód przypadający na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 1028 zł, a na osobę samotnie gospodarującą 1268 zł. Zapisy osób na paczki będą w dolnym kościele w dniach 30 maja oraz 2, 6 i 8 czerwca br w godz. 17.00 - 18.00. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i i dokumenty poświadczające wysokość osiąganych dochodów. 

5. Msza święta dla chorych odbędzie się w II sobotę czerwca, tj. 10 czerwca o godz. 10.00 w kaplicy Całunu Turyńskiego.  

6. Jest jeszcze kilka miejsca na wyjazd na Spotkanie Młodych do Lednicy. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. 

7. Próby dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będą w poniedziałek o godz.19.00, wtorek o godz.19.00 i piątek o godz.19.00. Spowiedź w piątek od godz.16.00 do 18.00. Zapraszamy.

 

8. W sobotę diakon Mateusz Kawczyński o godz. 11. 00  w Katedrze Płockiej  przyjmie święcenia kapłańskie. W naszej parafii Mszę św. prymicyjną będzie sprawował w niedzielę 11 czerwca o godz. 13.00. Zapraszamy.

9. Kolejne  Colloquia Gostiniensia odbędą się  w  środę 31 maja o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Kościół wobec uchodźców" poprowadzi ks. prof. Wojciech Necel  z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zapraszamy.

10. Bóg zapłać za Ofiary.

 

Nabożeństwa

Niedziela:

7:00    8:30    10:00  z udziałem młodzieży

11:30 z udziałem dzieci

13:00 16:00 18:00

 

Dni powszednie:

 6:30 7:00 18:00

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

W dolnej kaplicy w piątki do godz. 12.00

 


glos

fatima-logo

NOWENNA_FATIMa__200x100

 

 

Spotkania grup

 Ministranci - sobota godz. 10.00

Schola - sobota godz. 11.30

Zespół młodzieżowy - sobota godz. 10.00

Wolontariat - I sobota m-ca godz. 9.00

    ostatnia sobota m-ca godz. 11.00

 Odnowa w Duchu Św. - wtorek godz. 18.30

 RRN - czwartek Msza św. godz. 18.00

 Oaza - dzieci - sobota godz. 9.00

            młodzież - sobota godz. 19.00

Poczytaj na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

Statystyka strony

Odsłon : 458417

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz sie wiecej o celu ich uzywania i zmianie ustawien cookie w przegladarce. Korzystajac ze strony wyrazasz zgode na uzywanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegladarki. Wiecej znajdziesz w polityce prywatnosci.

Akceptuje pliki cookie.

EU Cookie Directive Module Information